środa, 4 stycznia 2012

Standardowo


Wyświetl większą mapę
Radom-Ryga-Liepaja-Radom
   Nowy Rok rozpoczęty dość leniwie.Trasa standard, którą znam już na pamięć.Samochód załadowany miałem 29.12 profilami aluminiowymi a do Rygi ruszyłem w niedziele przed 22 czyli po noworocznym zakazie.Wspaniałe uczucie usiąść po prawie dwóch tygodniach przerwy do swojej Reni i powiedzieć sobie w myślach: nareszcie w domu:).Uśmiech z twarzy nie schodził mi przez następne dwie godziny a głód jazdy był niesamowity!Z doświadczenia już wiedziałem, że długo to nie potrwa.Organizmu się nie oszuka szczególnie po sylwestrowej nocy.Stanąłem przed Augustowem i przyznam się, że dawno się tak nie wyspałem.. Nic chyba nie zastąpi mi mojego łóżeczka w samochodzie.
  Ruch w moją przeciwną stronę czyli na zachód to był jeden wielki konwój ciężarówek a na wschód droga pusta.Jeżdżąc tu można zauważyć, że na początku tygodnia(poniedziałek, wtorek) ruch ze wschodnich przejść granicznych jest o wiele bardziej wzmożony.Doskonale widać to np. na rondzie w Kołbieli, Grójcu czy Górze Kalwarii albo przejazd przez Augustów gdzie tworzą się korki.Prym wiodą Litwini, Łotysze, Estończycy, Białorusini i Rosjanie.Wszystko ciągnie na zachód.Koniec tygodnia to powroty czyli tranzyt na wschód i sytuacja odwrotna.
Na granicy gdzie wiecznie nie ma miejsca żeby stanąć po litewską winietę teraz świeciło pustkami.
Widać również, że po Nowym Roku jeszcze większość stoi.Machina eksportowa troszkę zwolniła, ładunków bardzo mało.Miejmy nadzieje, nie będzie to trwało zbyt długo..


Rygę znam bardzo dobrze, nawet lepiej niż Warszawę i patrząc w dokumenty i adres wiedziałem gdzie mniej więcej znajduje się docelowa firma jednak dokładnego numeru nie było a ulica ta jest dość długa.Stanąłem na stacji z myślą, że zapytam gdzie ta firma a tu niespodzianka.Był to market budowlany i znajdował się po drugiej stronie ulicy na przeciwko mnie.Było już późno(koło 20) a czynne to było od 7 do 18 więc rolety w dół i spać.Na przyszłość dobrze też wiedzieć, że Statoil udostępnia darmowe wifi.
 Tak btw. Ryga to piękne miasto a szczególnie wieczorem.Przy okazji udostępniam zdjęcie zrobione w sierpniu:

A we wtorek rano rozładunek.Błyskawiczny!


Pusto, pędzimy do Liepaji.


Na chwilkę zza chmur wyjrzało słońce, grzechem byłoby nie zrobić zdjęcia przy taki świetle:

A w Liepaji? Tu też pustki, w biurze po dokumenty nie było żywej duszy a w kolejce tylko jeden samochód.

Załadowany w stronę domu ruszyłem koło 13.Wyjeżdżając z miasta Ruski mrugnął mi światłami dwa razy.Myślę sobie: tutaj by stali?Przecież tu nigdy nie stoją a przynajmniej nigdy ich nie widziałem.Dla spokoju w następnej miejscowość zwolniłem do ok. 60.Zatrzymali mnie lecz nie za prędkość a do kontroli.Procedura tak jak inspekcja(ITD) czyli komplet dokumentów, tarcze i zaświadczenia z ostatnich 28dni.Dałem, sprawdził, przyszedł, oddał, podziękował i kazał jechać.Obeszło się bez mandatu.Dopiero teraz zauważyłem, że miałem źle wpisaną godzinę w zaświadczeniu o nieprowadzeniu pojazdu.Nie zauważyli albo nie chcieli zauważyć, nie ważne.Upiekło się.Trzeba 3 razy sprawdzać i pilnować czasu pracy bo nigdy nie wiadomo kiedy Cie złapią, nawet na spokojnej Łotwie.
  Dalej już spokojnie.Od rana nic nie jadłem bo tak dobrze szło, nie chciałem przerywać.Nadrobiłem dopiero w kraju jak już stanąłem na noc. 713km w 9,5h jazdy i w 13h pracy to świetny wynik biorąc pod uwagę, że w tym czasie był rozładunek i załadunek.
  Zrywanie się o świcie nie jest moją mocną stroną ale gdy za oknem taki widok to od razu chce się żyć.Kawy często nie pije ale pod ten wschód słońca sobie nie odmówiłem:

W Radomiu melduję się w środowe południe i pewnie teraz też was zaskoczę. Do rozładunku nie było żadnego samochodu, wjechałem z marszu.

(Wyjazd: niedziela 22.00 przyjazd: środa 12.00)
Radom-Ryga-Liepaja-Radom
      22tony            24tony
Łącznie:1950km
Spalanie:35l/100km

 Na giełdzie ładunków również pusto.Na razie bez dalszych planów, stoimy bo nie ma nic ciekawego za normalną stawkę.

10 komentarzy:

Perez pisze...

Dawno mnie tu nie było jakoś nie było czas ;( ale teraz wszystko nadrobiłem :) wpisik świetny, zdjęcia super :) A ta beczka co jest na zdjęciu to nie polski zestaw?, a firma z Rudnik? pozdrawiam Perez

sowamądragłowa pisze...

Ryga wygląda genialnie.. Trzeba się będzie w wakacje chyba przejechać!

Anonimowy pisze...

kolego jak czytam Twoje posty to normalnie sie czuje jak bym siedzial w kabinie ale trzeba jeszcze poczekac

Maciej :) Ostrowiec pisze...

Kolego można ostanie zdjęcie, tego wschodu podrzucić na maila? ;)
maciejko39@o2.pl
Z góry dzięki ;)
Świetny wpis, jak zwykle.
Szkoda, że się nie odezwałeś, jak leciałeś do Celsy na Ostrowcu, ale cóż, jakoś przeżyję ;p
Szerokości!

Snufkin pisze...

Beczka była na łotewskich blachach.Nie byłem w Celsie teraz, ładunek brałem z zaprzyjaźnionej firmy niedaleko Radomia.Rygę i ogólnie kraje nadbałtyckie do wycieczek krajoznawczych(Litwa, Łotwa, Estonia) polecam w lato, a jak już ktoś się rozpędzi to również Finlandię i obowiązkowo Dolinę Muminków ;)

artur pisze...

Wyprzedzałem Cię kolego na 7 gdzieś w Białobrzegach, adres zapisałem i odwiedziłem. Bardzo fajny blog. Pozdrawiam Man 19-463 E-LECLERC :-)Szerokości

Anonimowy pisze...

Witam,

Jak wylatywałeś z Radomia to ja Cie pozdrawiałem ;-)

/Kamil

Anonimowy pisze...

Czyżby jakiś kryzys, że ładunków nie ma?
Miejmy nadzieje, że to przejściowy problem :)
A zdjęcia jak zawsze zajebiste :D

Pozdrawiam

PS: Gdzieś we wrześniu widziałem cię na krajowej 9 koło Rzeszowa w stronę Radomia. Teraz mam okazję napisać to piszę bo mi się przypomniało :)

Snufkin pisze...

Kojarzę tego Manika, który mnie wyprzedzał.Szerokości!
Pozdrowienia słyszałem i odpowiedziałem ;)
Ładunki są ale z początkiem Nowego Roku zawsze jest ich mniej przez co stawka również idzie w dół.Remanenty firm itp. nie wszystko jeszcze ruszyło.

ciam pisze...

Bardzo pozytywny blog, trafiłem przez przypadek ale z chęcią poobserwuję. Pozdrawiam